İstanbul’da okul başlama saatleri değişti mi?

İstanbul’da okul başlama saatleri değişti mi?

İstanbul’da okul saati belli oldu! İstanbul Valiliği’ndeki yetkililerden alınan bilgilere göre okullarda ders başlama saati ne zaman?

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz okul saatlerine ilişkin, “Okul saatleri için valilere yetki verildi. Vali ilindeki duruma göre karar verecek” açıklamasında bulunmuştu…

İstanbul’da kul saatleri değişecek mi? İşte son durum… İstanbul Valiliği anaokulu ve ortaokulların en erken 08.00’de başlaması kararının alındığını bildirdi.

İstanbul Valiliği’nde yapılan açıklamada;

“Bu yıl da geçerli olarak tekli saat uygulamasının ilk kez uygulandığı 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında özellikle ikili eğitim-öğretim yapan okullardaki öğrencilerin kış aylarında sabah çok erken gitmeleri kaynaklı eğitim, öğretim ve ulaşım konularında sıkıntılar ve yakınmalar Valiliğimize intikal etmiştir.” denildi.

Açıklamada, “Bu sorun ve sıkıntıları çözmek amacıyla konunun tarafları olan okul idareleri, veli ve servis taşıyıcıları başta olmak üzere ilgili kurumlarla yapılan görüşmelerde ilimizde ikili eğitim-öğretim yapan anaokulu, ilkokul ve ortaokullarda eğitim öğretimin sabah başlama saatinin daha ileri saate alınmasının uygun olacağı görüşüne varılmıştır.

Bu kapsamda Valiliğimizce 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında ilimizdeki ikili eğitim yapan anaokulu ve ortaokullarda eğitimin en erken sabah 08.00‘de başlaması kararı alınmıştır.” denildi.


Ankara’daki okul saatleri belli oldu Ankara Valiliği de okul saati düzenlemesine ilişkin kararını verdi.

İstanbul Valiliği’nde yapılan açıklamada;

“İkili eğitim yapan okullar 07:50’de tam gün eğitim yapan okullar 08:30’da açılacak” denildi.

Reklam 728 X 90
Paylaş
Yorumlar...

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yorumla