İstanbul’da taksi ücreti zamlandı Taksi fiyatları ne kadar?

İstanbul’da taksi ücreti zamlandı Taksi fiyatları ne kadar?

Taksi ücretlerine yeni düzenleme yapıldı. İstanbul’da taksi ücretlerine zam geldi. Zamlı tarifeye göre kısa mesafe ücreti 8.75 TL’den 10 TL’ye yükseltildi.

İstanbul Ulaşım Koordinasyon Merkezinin (UKOME) yapmış olduğu yeni düzenleme ile taksi ve taksi-dolmuş fiyatlarına yüzde 15 zam yapıldı.

Taksi ücreti ne kadar oldu?

İstanbul’da taksi taşıma ücretleri zamlandı. Yeni ücret tarifesine göre açılış ücreti 4 liraya yükseltilirken, kilometre başı ücret ise 2.5 lira oldu.

Yeni düzenlemeye göre, İstanbul’da taksimetre açılış ücreti 4 lira oldu, kilometre başına ücret tarifesi ise 2.5 liraya ve kısa mesafa indi-bindi ücreti de 10 lira olarak belirlendi.

İstanbul taksimetre fiyatı nedir?

“Kendim ve esnafım adına müteşekkirim”

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı, zam oranı ile ilgili müşterilerin taksicilerin çalışma şartlarını da düşünerek anlayış göstermelerini beklediklerini belirtti.

Daha önce taksilere iki yıl üzerine yüzde beş oranında zam yapıldığını belirten İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı Yahya Uğur şunları söyledi:

“Taksimetre ücretlerine iki yıl üzerine zam adı altında yüzde beş oranında düzenleme yapılması artan giderlerimizin yanında bizleri çok zorlayan bir durum olmuştu. Yaptığımız başvurular ve görüşmeler üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyemiz taksicilerin çalışma şartlarını görmezden gelmemiş ve her yıl yaşanan zam polemiğini sonlandırmıştır. Bizler için her yıl zam yapılacak olmasının karara bağlanması son derece önemlidir. Belirlenen oran da esnafımıza nefes aldıracaktır. İBB yetkililerimize kendim ve esnafım adına müteşekkirim.”


Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) yapmış olduğu yeni düzenleme ile artık taksimetre ücretlerine her yıl Eylül ayında düzenli olarak TEFE-TÜFE, “enflasyon, asgari ücret ve yakıta gelen zam” oranlarının ortalaması alınarak zam yapılacak.

Reklam 728 X 90
Paylaş
Yorumlar...

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yorumla