2. Teknolojik Uyku Festivali ne zaman nerede yapılacak?

2. Teknolojik Uyku Festivali ne zaman nerede yapılacak?

Olmayan tek şey telefon ve tabletleriniz… Onlarsız 3 güne ne dersiniz? Her şey ücretsiz…

Yaşam / Sosyal Faaliyetler / Teknolojik Uyku Festivali’ne katılma şansı yakalayan katılımcılar, sanal dünyanın bilgi kirliliğinden ve ilişkileri kopartıp yalnızlaştıran yapısından 48 saat kopma cesaretini gösterecek.

Buca’nın eşsiz doğal güzelliklerine sahip Kaynaklar Kale mevkiinde bu yıl 2.si yapılacak “Teknolojik Uyku Festivali”nde sizleri ilginç bir deneyim bekliyor.

Yaşayacakları ilginç deneyim öncesi cep telefonu, tablet gibi teknolojik cihazlarını festival alanı girişinde yetkililere teslim edecek olan katılımcılar 2 gün boyunca doğanın, arkadaşlığın, yüz yüze iletişimin ve doyumsuz lezzetlerin keyfine varacak. Buca Kaynaklar’ın eşsiz doğasında teknolojiyi uykuya yatıracak olan festivali misafirleri, doğanın kollarında yepyeni arkadaşlıkları, yüz yüze kurmanın ayrıcalığını yaşayacak.

Tamamen ücretsiz olan Festivalde yemyeşil doğanın içinde kurdukları çadırlarında veya özel düzenlenen alanlarda dinlenme fırsatı yakalayacak olan katılımcılar, yeni insanlarla tanışıp birbirinden renkli oyunlar ve etkinliklerle teknolojisinin dünyanın güzelliklerini tadacak. Festival, doğanın kendine has sessizliğinde kitap okuyup dinlenmek isteyenler için kitaplarla çevrili okuma bölümü, yeşile ve oksijene doymak isteyenlerin adresi ise doğa yürüyüşleri ve çeşitli spor aktiviteleri sunuyor.

Festival katılımcıları, zamanımızda unutulmaya yüz tutmuş; kaynaşmayı, dayanışmayı ve arkadaşlığı öğreten yakan top, ip çekme, çuval yarışı gibi onlarca oyunu hep birlikte oynama fırsatı da yakalayabilmenin yanında, akşam saatlerinde yakılan dev kamp ateşi etrafında toplanıp dostluk, kardeşlik şarkıları söyleyebilecekler.

Festivalin unutulmaz sahnelerin başında ise Türk mutfağının doyumsuz lezzetlerini sunan organik gıda ürünlerinden seçilip, hazırlanan açık mutfağı olacak. Festival alanına kurulan organik vitamin barından istediği sebze meyveyi alan misafirler, işin ehli ustalardan ilginç yemeklerin yapımını öğrenecek.

Festival Kamp Kuralları Nedir?

3 gün boyunca dijital dünyanın bilgi bombardımanından uzak, yeni insanları sadece keyifli sohbetlerde tanıyacağınız, çocukluğunuzun unutulan sokak oyunlarını yeniden hatırlayacağınız, kamp ateşi etrafında eğlenip, doğayla iç içe olacağınız; sadece ve sadece doğal ürünler tüketeceğiniz bu festivalde yok yok…

≡ Yanınızda getirdiğiniz cep telefonu, tablet v.b. tüm cihazlarınızı kayıt noktasında bize teslim etmeniz gerekmektedir. Festival alanına bu cihazların girmesi kesinlikle yasaktır. Festival sona erdiğinde cihazlar katılımcılara teslim edilecektir. Ne de olsa ‘digital detoks’a geliyoruz…

≡ Festival süresince alanda tüm katılımcılarımızın huzurlu ve keyifli vakit geçirebilmesi için gürültü yapılmaması rica olunur.

Festival alanında alkol tüketimi kesinlikle yasaktır.

≡ Festival alanına giriş yaparken kayıt sırasında çekeceğiniz numaranın bulunduğu alana çadırınızı kurmanız, kamp düzeninin korunabilmesi için zorunludur. Herhangi bir değişim söz konusu olmayacaktır. Belirlenen alanların dışında bir yere çadır kurulması, güvenlik zafiyeti yaratabileceği için izin verilmeyecektir.

≡ Festival alanına girişler 15 Eylül Cuma günü saat: 17.00 – 21.00 arasında yapılacaktır. Bu saatler dışında giriş yapılamayacaktır.

≡ Acil durumlar dışında Festival alanının terk edilmesi durumunda tekrar girişe izin verilmeyecektir.

≡ Kamp için gerekli tüm malzemelerin eksiksiz olarak getirilmesi rica olunur. (çadır, mat, uyku tulumu, fener, yastık v.b.)

≡ Festival alanında görevli arkadaşlarımızın yapacağı uyarılara riayet edilmesi önemle rica olunur.

≡ Kronik rahatsızlığı bulunan katılımcıların ilaçlarını yanlarında getirmesi gerekmektedir.

≡ 10 yaşından küçük çocuklar festival alanına kabul edilmeyecektir.

≡ Festival alanında kesinlikle kullanamayacağız bir başka şey de paranız olacaktır.

Ne zaman yapılacak? İzmir’in Buca Belediyesi ve Radyo Romatik Türk işbirliğiyle düzenlenecek “Teknolojik Uyku Festivali” 15, 16 ve 17 Eylül 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Reklam 728 X 90
Paylaş
Yorumlar...

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yorumla