Festival’de 400 kısa film sinemaseverlerle buluşacak!

Festival’de 400 kısa film sinemaseverlerle buluşacak!

İzmir’de aralıksız olarak devam eden tek sinema festivali İzmir Kısa Film Festivali, bu yılda Daha Çok Film / Daha Çok İzleyici anlayışıyla yola çıkıyor.

İzmirde Festivaller / Kültür Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sinema Genel Müdürlüğü, Buca Belediyesi, Konak Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi, Bornova Belediyesi ve Bayraklı Belediyesi’nin katkıları ile gerçekleşen festivalin tarihi 7-12 Kasım. Altın Kedi ödülleri için son başvuru tarihi 1 Eylül 2017.

18. Uluslararası Kısa Film Festivali’nde başvuru heyecanı başladı. İzmir Kısa Film Festivali 18’inci kez Dünya Sinemasını İzmir’e getiriyor.

Bir kent klasiği haline gelen ve binlerce İzmirlinin kış ritüeli olan Uluslararası İzmir Film Festivali’nin 18’inci kez “perde” diyebilmesi için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Sinema duayenlerinden yabancı yönetmenlere kadar sinema dünyasının yoğun ilgisiyle karşılaşan festival için başvuru heyecanı şimdiden sosyal medyayı da sardı.

İzmir Kısa Film Festivali ne zaman?

Festival, 7 – 12 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenecek festivalin hazırlıkları, başvuruların kabulüyle başladı. Geçen yıl 83 ülkeden bin 500’ün üzerinde film gönderilen festivale; bu yıl daha fazla başvuru bekleniyor.

Hem il merkezindeki çeşitli salonlarda hem de üniversitelerde gerçekleştirilecek gösterimlerle, 400 kısa filmi İzmirli sinemaseverlerle buluşturmayı hedefleyen festival ekibi; her yıl olduğu gibi bu yıl da ziyaretçilerine dopdolu bir sinema haftası yaşatmayı planlıyor. Film gösterimleri dışında, ünlü oyuncularla söyleşiler, duayen sinemacılarla paneller ve yetkin isimlerle atölyeler içeren geniş programıyla da kısa film konusundaki farkındalık çıtasını biraz daha yükseltiyor.

“Altın Kedi” için başvurular da başladı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da kurmaca, belgesel, deneysel ve animasyon film kategorilerinde yarışacak olan kısa filmler başvurularını www.izmirkisafilm.org internet adresi üzerinden yapabilecekler.

Seçici kurul tarafından değerlendirilerek yarışmaya hak kazanan filmler, festivalin resmi internet sitesinden ve medya aracılığıyla duyurulur. Yarışmaya seçilemeyen filmlerin sahiplerine herhangi bir iletişim yoluyla bilgi verilmeyecektir…

Kare Film İletişim / Adres Ulaşım Bilgileri:

Telefon Numarası: +90 232 421 0853

Adresi: Mimar Sinan Mahallesi Ali Çetinkaya Bulvarı No: 70 / 601 35220 Konak İzmir Türkiye

Reklam 728 X 90
Paylaş
Yorumlar...

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yorumla