17. Marmara Sualtı Görüntüleme Festivali ne zaman?

17. Marmara Sualtı Görüntüleme Festivali ne zaman?

Uluslararası Marmara Su altı Görüntüleme Festivali’ne yurt içi ve yurt dışından çok sayıda su altına ve sanata gönül veren yarışmacı katılıyor.

“Her Şeye Rağmen Yaşayan Marmara” Yarışmacılar, dünya denizlerinde önceden çekmiş oldukları fotoğraflarını seçici kurula göndererek yarışacaklar.

İstanbul Marmara Denizinde yaşanan çevre kirliliğine dikkat çekmek için 28 yıl önce balıkadamlar tarafından deniz dibinde bulunan atıkların toplanmasıyla başlayıp, sonrasında kirliliğe dikkat çeken fotoğraf ve videoların yer aldığı festivalin 24 – 27 Ağustos 2017 tarihleri arasında 17.’si yapılacak.

Diğer taraftan 24. Marmara Sualtı Fotoğraf ve Video Yarışması, çevre kirliliğine ve çevreye olan farkındalığı artırmak ve dikkat çekmek için sosyal sorumluluk projesi kapsamında yapılıyor. Türkiye Su altı Sporları Federasyonuyla akredite olan yarışmamız 26 Ağustos 2017 tarihinde Marmara Denizi Prens Adalarında yapılacak olup, yarışmaya 20’den fazla yarışmacı katılacaktır. Festivalimiz Türk Balıkadamlar Spor Kulübü Caddebostan Sahil Tesislerinde ve Caddebostan Sahili Etkinlik Alanında (Caddebostan Migros yanı) gerçekleşecektir.

Festivalin basın toplantısı Caddebostan Türk Balıkadamlar Kulübü’nün Cemil Topuzlu Caddesi’ndeki Sahil Tesislerinde (Caddebostan Migros yanı) 21 Ağustos 2017 tarihinde saat 11:00’de başlayacak olup, toplantı sonrasında öğle yemeği yenecektir.

Basın toplantısına su altında en uzun süre kalma rekorundan en uzun mesafe yüzme rekoruna, en kısa mesafeden paraşüt atlayışından 24 saatte dünyada en fazla judo fırlatışı yapmaya kadar pek çok Guiness Dünya Rekorunun sahibi olan efsanevi isim Namık Ekin de katılacaktır.

Festival içeriğinde fotoğraf sergileri, film gösterimleri, seminer, söyleşi vb. sanatsal ve bilimsel birçok etkinlik yer alacak.

1954 yılında kurulan Türk Balıkadamlar Spor Kulübü Derneği, sadece Türkiye’nin değil aynı zamanda dünyanın da ilk su altı spor kulüpleri arasındadır. 1967 yılından bu yana Kamu Yararına Çalışan Dernek statüsündedir.

Reklam 728 X 90
Paylaş
Yorumlar...

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yorumla